Спеціалізація напрямку

Нейрохірургія в Харкові – галузь медицини, що активно розвивається, займається діагностикою і, як правило, інвазивним, оперативним лікуванням, патологій, пов'язаних з центральною, периферичною нервовою системою.

Які захворювання лікують нейрохірурги

Враховуючи, що неврологи та нейрохірургії дуже близькі до лікарських спеціальностей, вони часто проводять спільне лікування пацієнтів, щоб вибрати оптимальні методи. Неврологи переважно відповідають за консервативну (медикаментозну) терапію, тоді як нейрохірурги можуть вирішувати проблеми хворих хірургічним шляхом.

Нейрохірург у Харкові надає допомогу за наявності:Нейрохирург

 • Захворювань хребта та спинного мозку: пухлини хребта та спинного мозку (екстрадуральні, інтрадуральні, доброякісні, злоякісні, менінгіоми, епіндимоми); грижі міжхребцевих дисків, протрузії, стеноз хребетного каналу, остеохондроз, дорсопатії, спондилолістези, хронічний біль у спині, викривлення (сколіоз, кіфоз);
 • Пухлин головного мозку доброякісного та злоякісного типу (менінгіом, астроцитом, гліобластом);
 • Черепно-мозковий травми: струс головного мозку, забій, гематоми (субдуральні, епідуральні), переломи кісток черепа (вдавлені, лінійні), рани шкіри голови;
 • Cпинальної травми (струс, забій спинного мозку, компресійні переломи хребців);
 • Судинної патології (аневризм, артеріовенозних мальформацій, каверном, дуральних фістул, функціонально значущих стенозів брахіоцефальних артерій)
 • Гідроцефалія;
 • Геміфаціального спазму;
 • Аномалій розвитку (Арнольда-Кіарі, кіста кишені Ратке, шишкоподібної залози);
 • Тунельні (компресійно-ішемічні) нейропатії (карпальний синдром);
  Уражень периферичних нервів (плексити, травматичні розриви/розтягнення);
 • Інфекційно-запальних патологій (абсцесів, епідуритів, менінгітів, арахноїдитів).

 

Клініка нейрохірургії надає хірургічну та медикаментозну допомогу людям з різними видами больового синдрому при невритах, невралгії трійчастого нерва, каузалгії, фантомних болях тощо.

У яких випадках потрібна допомога нейрохірургів

Консультація нейрохірурга в Харкові може відбуватися в плановому порядку за напрямком від інших спеціалістів або за самозверненням. Позапланові звернення пов'язані з гострими станами, травмами черепа, опорно-рухового апарату, які призвели до ураження головного, спинного мозку та потребують негайної допомоги.

Важливу роль фахівці мають при реабілітації хворих, які перенесли нейрохірургічні операції, коли потрібно не прогаяти момент, щоб відновити порушені функції організму. Комплекс лікувальних заходів розробляють із обов'язковою участю нейрохірургів, щоб якнайшвидше повернути пацієнтів до повноцінного життя.

Як проходить прийом

Під час консультації лікар вислуховує скарги, вивчає результати лабораторних аналізів, діагностичних досліджень (за наявності), проводить неврологічний огляд із вивченням рівня свідомості, емоційного статусу, рефлексів, чутливості, м'язової сили, координаторних проб (пальценосова, ромберга).

При показаннях здійснює огляд. Призначає необхідні діагностичні процедури, що надалі дозволяє поставити правильний діагноз, визначити необхідність та обсяг оперативного лікування.

Залежно від клінічної картини призначаються такі методи діагностики:

 • КТ, МРТ с контрастом и без (преимущественно с хорошей разрешающей способностью для лучшей визуализации анатомических структур);
 • МР-спектроскопия
 • Ангиография
 • Рентгенография черепа, позвоночника
 • УЗИ (чаще допплерография сосудов шеи)
 • ЭЭГ (электрожнцефалограмма)
 • ЭНМГ (электройнеромиография)
 • Люмбальная (поясничная) пункция

Лабораторна діагностика найчастіше включає загальний, біохімічний аналізи крові, дослідження спинномозкової рідини, визначення онкомаркерів, збудників інфекцій, концентрації основних гормонів.

Дані досліджень дозволяють точно визначити локалізацію проблемного чи патологічного вогнища, допомогти у виконанні вміщень, або виключити припущення тіго чи іншого діагнозу. Краще не призначати їх самостійно, тому що два, здавалося б, схожі діагностичні дослідження в одному випадку дають правильне розуміння етіології захворювання, в іншому – не мають істотного значення.

Методи лікування нейрохірургії

Терапія безпосередньо залежить від захворювання та стану пацієнта (супутніх проблем зі здоров'ям). Потрібно враховувати всі «за» та «проти», оцінювати ризики. Адже лікувальні заходи мають покращувати самопочуття хворого, а не погіршувати. Тому методи терапії зараз вибираються максимально щадними для організму людини.

Нейрохірургічна клініка широко застосовує малоінвазивні операції, у тому числі з використанням медичних лазерів, ендоскопів, ультразвуку під рентгенівським контролем. У деяких ситуаціях, наприклад, при поразці хребта, часто потрібні серйозніші маніпуляції з використанням спеціальних конструкцій, імплантів (часто виготовлених з медичного титану)

Нейрохірургічне відділення у медичному центрі МедАструм оснащене повним комплектом апаратів для якісної діагностики пацієнтів із різними патологіями. Для хірургічних маніпуляцій у розпорядженні лікарів є сучасний інструментарій та передове обладнання, що дозволяє проводити високотехнологічні операції.

Повний комплексний цикл лікування суглобів та спини

Досвід роботи з 2006 року та тисячі задоволених пацієнтів

Ефективні методи, індивідуально для кожного

Висококласне обладнання європейської якості

Стійкий клінічний успіх у 90% випадків

Операції призначаємо лише за показаннями

Вузький профіль лікарського складу дозволяє діяти ефективно у найскладніших ситуаціях

Постійно вдосконалюємося та навчаємося новим методам та технікам

Є запитання?

Залиште заявку і ми зв’яжемось з вами!

Відгуки
Лисяк Тетяна Володимирівна
Чудовий, дуже уважний лікар. Призначив обстеження, в результаті якого був поставлений правильний діагноз. Щиро дякую
Зверталась з головним болем, турбував протягом декількох років та тільки він мені призначив правильне лікування. Як вияснилось це мігрень, мені такий діагноз ніхто не ставив, у кого я тільки не була. Рекомендую!
Андрій Валерійович, моя вдячність! Дякую за допомогу. Турбувала спина та нога, жахливий біль та оніміння, планувалась операція, але він мене поставив на ноги без операції.
Щиро вдячна цьому вважалось би молодому, але дуже грамотному спеціалісту. Рада, що звернулась саме до нього.
Команда фахівців
MedAstrum — це насамперед люди!
Зображення профілю andrgalii
Галій Андрій Валерійович
Нейрохірургія
Заявка на прийом