Ми продовжуємо працювати

Спеціалізація напрямку
Процедури і послуги
КодНазваВартість
1006Консультація нейрохірурга
550 грн

Нейрохірургія в Харкові – галузь медицини, що активно розвивається, займається діагностикою і, як правило, інвазивним, оперативним лікуванням, патологій, пов'язаних з центральною, периферичною нервовою системою.

Які захворювання лікують нейрохірурги

Враховуючи, що неврологи та нейрохірурги дуже близькі до лікарських спеціальностей, вони часто проводять спільне лікування пацієнтів, щоб вибрати оптимальні методи. Неврологи переважно відповідають за консервативну (медикаментозну) терапію, тоді як нейрохірурги можуть вирішувати проблеми хворих хірургічним шляхом.

Нейрохірург у Харкові надає допомогу за наявності:Нейрохирург

  • Захворювань хребта та спинного мозку: пухлини хребта та спинного мозку (екстрадуральні, інтрадуральні, доброякісні, злоякісні, менінгіоми, епіндимоми, гемангіоми); грижі міжхребцевих дисків, протрузії, стеноз хребетного каналу, остеохондроз, дорсопатії, спондилолістези, хронічний біль у спині, викривлення (сколіоз, кіфоз);
  • Пухлин головного мозку доброякісного та злоякісного типу (менінгіом, астроцитом, гліобластом);
  • Черепно-мозковий травми: струс головного мозку, забій, гематоми (субдуральні, епідуральні), переломи кісток черепа (вдавлені, лінійні), рани шкіри голови;
  • Cпинальної травми (струс, забій спинного мозку, компресійні переломи хребців);
  • Судинної патології (аневризм, артеріовенозних мальформацій, каверном, дуральних фістул, функціонально значущих стенозів брахіоцефальних артерій)
  • Гідроцефалія;
  • Геміфаціального спазму;
  • Аномалій розвитку (Арнольда-Кіарі, кіста кишені Ратке, шишкоподібної залози);
  • Тунельні (компресійно-ішемічні) нейропатії (карпальний синдром);
    Уражень периферичних нервів (плексити, травматичні розриви/розтягнення);
  • Інфекційно-запальних патологій (абсцесів, епідуритів, менінгітів, арахноїдитів).

 

Клініка нейрохірургії надає хірургічну та медикаментозну допомогу людям з різними видами больового синдрому при невритах, невралгії трійчастого нерва, каузалгії, фантомних болях тощо.

У яких випадках потрібна допомога нейрохірургів

Консультація нейрохірурга в Харкові може відбуватися в плановому порядку за напрямком від інших спеціалістів або за самозверненням. Позапланові звернення пов'язані з гострими станами, травмами черепа, опорно-рухового апарату, які призвели до ураження головного, спинного мозку та потребують негайної допомоги.

Важливу роль фахівці мають при реабілітації хворих, які перенесли нейрохірургічні операції, коли потрібно не прогаяти момент, щоб відновити порушені функції організму. Комплекс лікувальних заходів розробляють із обов'язковою участю нейрохірургів, щоб якнайшвидше повернути пацієнтів до повноцінного життя.

Як проходить прийом

Під час консультації лікар вислуховує скарги, вивчає результати лабораторних аналізів, діагностичних досліджень (за наявності), проводить неврологічний огляд із вивченням рівня свідомості, емоційного статусу, рефлексів, чутливості, м'язової сили, координаторних проб (пальценосова, ромберга).

При показаннях здійснює огляд. Призначає необхідні діагностичні процедури, що надалі дозволяє поставити правильний діагноз, визначити необхідність та обсяг оперативного лікування.

Залежно від клінічної картини призначаються такі методи діагностики:

  • КТ, МРТ с контрастом и без (преимущественно с хорошей разрешающей способностью для лучшей визуализации анатомических структур);
  • МР-спектроскопия
  • Ангиография
  • Рентгенография черепа, позвоночника
  • УЗИ (чаще допплерография сосудов шеи)
  • ЭЭГ (электрожнцефалограмма)
  • ЭНМГ (электройнеромиография)
  • Люмбальная (поясничная) пункция

Лабораторна діагностика найчастіше включає загальний, біохімічний аналізи крові, дослідження спинномозкової рідини, визначення онкомаркерів, збудників інфекцій, концентрації основних гормонів.

Дані досліджень дозволяють точно визначити локалізацію проблемного чи патологічного вогнища, допомогти у виконанні вміщень, або виключити припущення тіго чи іншого діагнозу. Краще не призначати їх самостійно, тому що два, здавалося б, схожі діагностичні дослідження в одному випадку дають правильне розуміння етіології захворювання, в іншому – не мають істотного значення.

Методи лікування нейрохірургії

Терапія безпосередньо залежить від захворювання та стану пацієнта (супутніх проблем зі здоров'ям). Потрібно враховувати всі «за» та «проти», оцінювати ризики. Адже лікувальні заходи мають покращувати самопочуття хворого, а не погіршувати. Тому методи терапії зараз вибираються максимально щадними для організму людини.

Нейрохірургічна клініка широко застосовує малоінвазивні операції, у тому числі з використанням медичних лазерів, ендоскопів, ультразвуку під рентгенівським контролем. У деяких ситуаціях, наприклад, при поразці хребта, часто потрібні серйозніші маніпуляції з використанням спеціальних конструкцій, імплантів (часто виготовлених з медичного титану)

Нейрохірургічне відділення у медичному центрі МедАструм оснащене повним комплектом апаратів для якісної діагностики пацієнтів із різними патологіями. Для хірургічних маніпуляцій у розпорядженні лікарів є сучасний інструментарій та передове обладнання, що дозволяє проводити високотехнологічні операції.

Що потрібно взяти на консультацію до нейрохірурга?

Якщо ви раніше проходили дослідження (МРТ, СКТ, рентгенографія, ЕМГ), консультації інших фахівців, маєте результати аналізів, виписки з лікувальних закладів, необхідно взяти цю медичну документацію. При об'ємній кількості документів – бажано впорядкувати їх у хронологічній послідовності. Це скоротить час для продуктивної бесіди з лікарем, огляду.
Важливо! До висновку МРТ та/або СКТ, рентгенографії – брати із собою диск та/або флеш - накопичувач із записом дослідження, оскільки нейрохірурги зазвичай самостійно переглядають знімки.

Як відбувається спілкування з нейрохірургом?

Огляд лікаря цієї спеціальності, як і багатьох інших, має певну послідовність.
Будьте готові розповісти докладно про ваші скарги (наприклад, біль, де він локалізується, який він, постійний чи короткочасний), коли з'явилися і як розвивалися; наявність супутніх хвороб, можливо виконаних операціях; особливості вашого організму.

За якими стандартами працює нейрохірург?

Кожний медичний напрямок має свої стандарти надання медичної допомоги. Але якби все було так просто, то лікування підбирала б електронна система без участі лікаря. Стандарти лікування – це «стислий» алгоритм дій, за кожною фразою якого стоїть велика кількість літератури, що вивчається фахівцем та професійний досвід. Індивідуальність, особливість проявів, наявність супутніх захворювань вимагають аналізу та прийняття правильного рішення з урахуванням конкретної клінічної ситуації. Наші нейрохірурги користуються як українськими, так і зарубіжними рекомендаціями, ґрунтуючись на принципах доведених підходів до діагностики та лікування. Посилання на деякі ресурси:
https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0317282-08#Text
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/

Чи можлива консультація онлайн, за телефоном/інтернетом?

Так, онлайн консультації доступні і часто виправдані. З одного боку – дозволяють визначити загалом необхідність очної консультації з нейрохірургом, її терміновість. Це вкрай актуально для пацієнтів із «тяжкими захворюваннями», також яким потрібно подолати велику відстань. З іншого боку – запланувати зустріч, але вже виконавши додаткові дослідження, на які фахівець одразу може направити після розмови. Все це допомагає скоротити час для ухвалення рішення, продуктивність наступних кроків, вибрати правильну тактику. Але! Слід розуміти, що жодна консультація онлайн не замінює очного прийому з повноцінним клінічним оглядом нейрохірурга.

Як проводять нейрохірургічні операції, щоб не завдати шкоди пацієнтові?

Мета будь-якого оперативного втручання – здоров'я пацієнта та досягнення максимально можливого кращого результату. Нейрохірургам доводиться працювати на структурах нервової системи, що мають високу функціональність. Невелика ділянка нервової тканини може відповідати за проведення важливих рухових, чутливих імпульсів, мови, тому робота нейрохірурга повинна бути вкрай делікатною. На щастя, на сьогоднішній день це можливо за допомогою використання сучасних хірургічних інструментів, мікроскопа (що дозволяє працювати на мікрорівні), інтраопераційного моніторингу та навігації, ендоскопічної техніки, ультразвукових аспіраторів, радіочастотної та електрохірургічної техніки.

Чи обов'язково видаляти доброякісні пухлини головного чи спинного мозку, якщо немає симптомів?

Деякі невеликі новоутворення головного мозку, наприклад, доброякісні і досить нерідкі пухлини - менінгіоми , які іноді себе ніяк не виявляють - вимагають лише динамічного спостереження.
Зі спинальними пухлинами (доброякісними гліомами, а також менінгіомами ) – ситуація складніша. Оскільки спинний мозок знаходиться у замкнутому, обмеженому просторі – хребетному каналі. Навіть невелике утворення, здавлюючи нервові структури, може з часом викликати неврологічний дефіцит (порушення рухів, чутливість, розлад тазових органів).
Нейрохірург завжди розповість про особливості, ризики, можливі ускладнення, коли чекати, а коли час грає не на користь пацієнта.

Як часто потрібні операції при міжхребцевих грижах?

Міжхребцева грижа - це не завжди хвороба. Якби ми оперували всіх пацієнтів, яким на МРТ або СКТ у висновку написали «протрузія», «міжхребцева грижа», «екструзія», то це було б 2/3 населення, з віком і більше. На щастя, це не так. Грижу міжхребцевого диску слід оперувати за наявності, як мінімум, неврологічної симптоматики (біль, оніміння, зниження м'язової сили, розлад тазових органів). А також при неефективності чи недостатній ефективності інших методів лікування.

Що потрібно для госпіталізації до нейрохірургії?

Потрібно важливо розрізняти два види госпіталізації – ургентну та планову. У першому випадку нічого не потрібно, тому що «ургентна» - означає термінова, невідкладна, як правило, такі ситуації трапляються раптово і є життєзагрозливими . У другому – необхідний певний перелік досліджень, лабораторних аналізів, який попередньо узгоджується з лікарем.

До яких фахівців може спрямувати нейрохірург?

Нейрохірургія – частина медицини тісно пов'язана з іншими напрямками. Тому нейрохірург може відправити на консультацію до суміжних профільних фахівців щодо поточного захворювання або супутнього. Це дозволяє підходити до вирішення проблем комплексно. Більше того, при необхідності лікар може порадити вам нейрохірурга, який займається вузькопрофільно тіє чи іншою патологією.

Як відправити МРТ/СКТ/рентген з диска лікарю?

Це не складно.
Вміст диска можна надіслати на телеграм клініки, на гугл -диск і надати нам доступ за посиланням, або через файлообмінники . Посилання на деякі з них: https://files.dp.ua/, https://www.dropbox.com/uk_UA/ .
Детальніше про цей процес можете прочитати тут.
 

Нейрохирург Харьков

Працюємо злагодженою командою висококваліфікованих спеціалістів

Використовуємо сучасне обладнання та технології задля кращого результату

Керуємось міжнародними доказовими протоколами лікування

Детально пояснюємо та відповідаємо на будь-які ваші запитання

Безперервно навчаємось новому та вдосконалюємось

Операції та процедури виконуємо, коли вони дійсно потрібні

Є запитання?

Залиште заявку і ми зв’яжемось з вами!

Відгуки
Лисяк Тетяна Володимирівна
Чудовий, дуже уважний лікар. Призначив обстеження, в результаті якого був поставлений правильний діагноз. Щиро дякую
Зверталась з головним болем, турбував протягом декількох років та тільки він мені призначив правильне лікування. Як вияснилось це мігрень, мені такий діагноз ніхто не ставив, у кого я тільки не була. Рекомендую!
Андрій Валерійович, моя вдячність! Дякую за допомогу. Турбувала спина та нога, жахливий біль та оніміння, планувалась операція, але він мене поставив на ноги без операції.
Щиро вдячна цьому вважалось би молодому, але дуже грамотному спеціалісту. Рада, що звернулась саме до нього.
Команда фахівців
MedAstrum — це насамперед люди!
Зображення профілю andrgalii
Галій Андрій Валерійович
Нейрохірургія
Вертебрологія
Заявка на прийом