Холтерівське моніторування (добовий моніторинг) – неінвазивний, безболісний метод діагностики, що оцінює роботу серця. Полягає у безперервній реєстрації електрокардіограми протягом 24 годин і більше за допомогою невеликого спеціального приладу, що закріплюється на грудній клітці.
Для чого проводять Холтер ЕКГ
Холтер ЕКГ дозволяє виявляти будь-які порушення серцевої діяльності за допомогою приладу, що веде безперебійний запис. Порівняно із звичайною електрокардіографією добовий моніторинг – достовірніший, інформативніший метод дослідження. При стандартній ЕКГ можна побачити електричні процеси в серці у стані спокою та лише за короткий проміжок часу.
Електрокардіографія не може показати патологічні процеси, що проявляються у невизначений час протягом доби, у тому числі під час інтенсивних навантажень, сну. Добовий моніторинг допомагає лікарям:
- провести якісну, кількісну оцінку аритмій;
- виявити порушення в ритмі серця;
- визначити зв'язок симптомів з аритмією;
- виявити моменти виникнення та зникнення пароксизмів;
- оцінити роботу кардіовертерів-дефібриляторів, електрокардіостимуляторів.
Апарат записує величезний обсяг даних, які дозволяють поставити правильний діагноз, своєчасно виявити захворювання та розпочати їхнє лікування.
Коли необхідне холтерівське дослідження серця
Кардіологи рекомендують поставити Холтер пацієнтам із такими скаргами:
- часті запаморочення, потемніння у власних очах;
- біль, дискомфорт у грудній клітці;
- непритомні стани невідомого походження;
- сонливість, слабкість, втома протягом дня навіть за відсутності фізичного навантаження;
- задишка;
- перебої, нерівномірність серцебиття.
Холтер ЕКГ може бути показаний для перевірки ефективності антиаритмічних препаратів, що застосовуються, для оцінки стану після імплантації кардіоприладів, виявлення аритмії з прихованою течією. Дослідження не має негативного впливу на організм, тому не має абсолютних протипоказань. Проводити його можна навіть під час вагітності, якщо жінка має свідчення для спостереження за серцем.
Як проходить холтерівське моніторування ЕКГ у Харкові
Лікарі медичного центру "МедАструм" використовують бездротовий холтер - MAWI Cardiac Monitoring System. Одноразовий пристрій вагою всього 21 г фіксують до тіла пацієнта на гіпоалергенний пластир. Встановлення апарату Холтер не потребує багато часу та попередньої підготовки. Лікар друкує пристрій, налаштовує передачу даних, задає тривалість дослідження, закріплює прилад на грудній клітці хворого.
Прилад працює дистанційно, тобто без дротів. Дані в режимі реального часу передаються на смартфон лікаря, додаток Mawi Cardio, за яким фахівець зробить висновок. Після встановлення приладу пацієнт зазначає у своєму щоденнику чи додатку епізоди неприємних відчуттів із боку серця і показує обставини, які цьому сприяли: прийом лікарських засобів, фізичне навантаження, стрес тощо.
Під час діагностики людина веде стандартний спосіб життя без обмежень – займається спортом, приймає душ. Однак не варто піддавати пристрій тепловому впливу, зануренню у воду, ударам по корпусу. Апарат працює беззвучно, не потребує додаткових налаштувань. Після закінчення терміну моніторингу пацієнт приходить прийом до лікаря зі зняття приладу чи робить це самостійно.
Залиште заявку і ми зв’яжемось з вами!