Ми продовжуємо працювати

Ендокринологія в Харкові – молода галузь медицини, що активно розвивається, в рамках якої робота лікаря націлена на всебічне вивчення, діагностику та лікування патологій ендокринної системи.

Ендокринологія перебуває у найтіснішому зв'язку практично з усіма іншими медичними дисциплінами – офтальмологією, андрологією, гінекологією, кардіологією та онкологією.

Дослідний ендокринолог, спираючись на дані огляду пацієнта та результати лабораторних досліджень, легко визначить патологію на будь-якій стадії його розвитку. Щоб отримати консультацію спеціаліста вищої категорії, потрібно звернутися до спеціалізованого центру сучасної медицини.

Коли слід записатися до фахівця

Ендокринні захворювання часто супроводжуються широким спектром симптомів, здатних вказувати на інші хвороби. Підвищення або зниження функції щитовидної залози може спричинити дратівливість, підвищену стомлюваність, сонливість та інші неприємні симптоми, а також викликати серйозніші системні захворювання.

Щоб мати можливість виявити справжню причину порушень, мінімізувати ризики ускладнень, потрібен по-справжньому добрий ендокринолог у Харкові.

Звертатися до лікаря слід у разі виникнення таких клінічних ознак:

 • токсичний зоб (збільшення щитовидної залози на тлі надмірного вироблення тиреоїдних гормонів);Проба кожных покровов
 • порушення менструального циклу у жінок;
 • ендокринолог здатний допомогти у погіршенні якості сну;
 • погіршення стану шкіри (висипання, сухість);
 • надлишкова стомлюваність та зниження працездатності;
 • погіршення якості волосся, їх випадання;
 • раптове зниження гостроти зору;
 • підвищення потовиділення (навіть у стані спокою або помірних фізичних навантажень);
 • різка зміна маси тіла (необґрунтоване схуднення або підвищення ваги);
 • нестабільний емоційний стан, аж до апатії та депресії.

Також візит до лікаря може бути потрібний у випадках зниження лібідо, при набряках неясної етіології та деяких формах безпліддя (як жіночого, так і чоловічого).

Сфера діяльності

Існує широкий спектр захворювань, що зачіпають ендокринні залози (щитовидну, паращитовидну, підшлункову, надниркові залози, гіпофіз, епіфіз та гіпоталамус). Найбільш поширеними патологіями, за яких пацієнти приходять на прийом ендокринолога МЦ «МедАструм», є:

 

 • цукровий діабет – захворювання, при якому фіксується надмірне підвищення рівня глюкози у складі крові, що може бути спровоковано порушенням вироблення інсуліну або резистентністю клітинних структур до цього гормону;
 • патології щитовидної залози (гіпотиреоз, гіпертиреоз та інші) – патології даного спектра супроводжуються надлишковим або недостатнім синтезом тироксину та трийодтироніну, що призводить до тяжких дисфункцій, що зачіпають весь організм;
 • менструальні збої у жінок різних вікових груп – мають різний характер перебігу, виявляються у вигляді сильних менструальних болів, надто мізерних або рясних місячних, їх відсутності та інших проблем, які можуть бути спровоковані дефіцитом або надмірним виробленням певних гормонів.

Також до патологій залоз внутрішньої секреції відносяться метаболічні порушення, окремі форми ожиріння, захворювання надниркових залоз, розлади в роботі гіпоталамо-гіпофізарної системи, деякі форми раку (гормонально-залежні пухлини).

Особливості діагностики та лікування

Консультація лікаря ендокринолога починається з опитування пацієнта щодо наявних скарг. Фахівець фіксує всі симптоми, потім проводить загальний огляд, пальпує проблемні ділянки, вивчає історію хвороби. На цьому етапі лікар визначає спектр необхідних лабораторних та апаратних досліджень, серед яких найбільш актуальні такі:

 • аналізи крові (загальноклінічний, біохімічний, на гормони);
 • ультразвукові дослідження;
 • біопсія з подальшим гістологічним дослідженням;
 • у деяких випадках потрібно КТ або МРТ.

Тактика лікування в нашій клініці розробляється лише на підставі даних, отриманих за результатами проведеної біопсії та інших методів діагностики, що входять до програми обстеження.

Лікар ендокринолог застосовує оптимальні для конкретного пацієнта методи терапії, які поділяються на 2 групи:

 • консервативне – в більшості випадків ендокринолог призначає гормональні препарати, прийом яких часто поєднується з корекцією раціону, способу життя, а також симптоматичною терапією;
 • оперативне – лише за наявності відповідних показань, по можливості перевага надається малоінвазивним операціям, адже вони мають короткий реабілітаційний період та супроводжуються мінімальним навантаженням на організм хворого.

Для відстеження динаміки проведеної терапії ендокринолог у Харкові призначає повторні консультації та за необхідності вносить корективи до програми терапії.

МЦ "МедАструм" пропонує максимально доступні ціни на послуги висококласних професіоналів. Записавшись на прийом, ви відвідаєте лікаря у зручний час, будете впевнені у його кваліфікації, точності діагнозу та ефективності призначеного курсу лікування.

Якщо у вас виникли будь-які питання, дзвоніть по телефону, вказаному на нашому сайті вже зараз.

Є запитання?

Залиште заявку і ми зв’яжемось з вами!

Відгуки

Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим, хто це зробить.

Команда фахівців
MedAstrum — це насамперед люди!
Зображення профілю nikolaev
Ніколаєв Роман Сергійович
Ендокринологія
Заявка на прийом