Ми продовжуємо працювати

Неврологія у Харкові – велика та складна галузь медицини, яка вивчає центральну, периферичну нервову систему. Особливість неврологічних захворювань у тому, що вони можуть тривалий час не проявлятися вираженими симптомами, розвиваються повільно та поступово.

Які захворювання лікує невролог

Невролог у Харкові (невропатолог) займається лікуванням, діагностикою та профілактикою захворювань нервової системи, а також деякими патологіями опорно-рухового апарату, що впливають на роботу ЦНС. У компетенцію лікаря входить великий перелік хвороб та синдромів, найчастіші:

 • інфекційні процеси – менінгіти, енцефаліти;неврология
 • струс головного мозку;
 • наслідки черепно-мозкової травми (забитих місць, контузій);
 • патології хребта, спинного мозку – люмбаго, ішіас, остеохондроз, міжхребцеві грижі, корінцевий синдром;
 • судинні патології – дисциркуляторна енцефалопатія, інсульт, порушення мозкового кровообігу, транзиторна ішемічна атака та інші;
 • патології периферичної нервової системи у вигляді нейропатії, невритів, поліневритів;
 • нейродегенеративні процеси – хвороба Паркінсона, Альцгеймера;
 • мігрені, епілепсія, судоми;
 • інсомнії (порушення сну);
 • тривожні та депресивні стани.

Нервова система - найскладніша і багатофункціональна структура в нашому організмі, кількість пов'язаних з нею захворювань різноманітна. Перелічені – далеко не повний перелік патологій, які лікує лікар-невролог у Харкові. Фахівець займається також розладами, пов'язаними з генетичними порушеннями на тлі ускладненої вагітності, пологів. У роботу лікаря входить обстеження та лікування пацієнтів, які перенесли оперативне втручання, що стосується нервової системи.

У яких випадках потрібна консультація лікаря

Симптоми неврологічних захворювань найчастіше мають невиражений характер, і багато людей не звертають на них уваги. На консультацію до невролога часто потрапляють у напрямку від інших фахівців – терапевта, дерматолога, гінеколога та інших. Прийти на прийом можна за власною ініціативою, без направлення за наявності таких скарг:

 • головний біль будь-якого ступеня вираженості, локалізації;
 • часті запаморочення, переднепритомний стан, непритомність без причини, сплутаність свідомості;
 • стріляючий біль у ділянці особи, що посилюється при розмові, дотику, поривах вітру;
 • асиметрія особи;
 • біль у тілі, шиї, спині;
 • слабкість у м'язах без видимих ​​причин;
 • порушення координації рухів, хиткість ходи;
  втрата або порушення чутливість до тиску, тепла, холоду на будь-якій ділянці тіла;
 • неконтрольовані рухи – головою, верхніми кінцівками, покашлювання, шморгання носом, мовні тики тощо;
 • постійна втома, пригніченість;
 • безсоння;
 • погіршення пам'яті, концентрації уваги;
 • проблеми з промовою – її відсутність, зміна гучності голосу, неможливість контролювати мову, губи, будувати речення тощо.

Не всі із зазначених скарг вказують саме на неврологічні захворювання, але огляд спеціалістом необхідний для їх виключення. Лікар-невропатолог у Харкові, в медичному центрі MedAstrum, проводить терапію при панічних атаках, депресивному стані, надмірній збудливості, недовірливості, постійному почутті тривозі тощо. У цих випадках найчастіше невролог працює разом із психотерапевтом.

Як проходить прийом лікаря

На первинному прийомі фахівець вислуховує скарги пацієнта, докладно збирає анамнез захворювання, ставлячи низку питань виявлення характерних ознак тієї чи іншої патології. Якщо у людини є проблеми з промовою, вона не може чітко говорити, на прийом з нею разом має прийти хтось із близьких, щоб відповідати на запитання.

Після розмови переходять до огляду. Насамперед лікар звертає увагу на рухову активність, наявність тремтіння, симетричність кінцівок, плечей, поставу. Для перевірки сил м'язів невролог просить пацієнта стиснути його руку – за наявності неврологічних порушень сила стискування може бути різною правої і лівої руках.

Далі фахівець перевіряє рефлекси – менінгеальні, сухожильні, шкірні та інші за допомогою молоточка, дотиків, поколювання голкою. Вивчення рефлексів допомагає визначити рівень порушень, припустити діагноз, оскільки деякі рефлекси присутні лише у деяких випадках. Обов'язково досліджує функцію мозочка – перевіряє стійкість у позі Ромберга. За результатами опитування, огляд невролог визначає подальшу тактику дій, призначає дослідження, за необхідності – консультації суміжних фахівців.

Які дослідження призначає невролог

Для встановлення остаточного діагнозу невропатолог у Харкові може призначити:

 1. КТ, МРТ голови, хребта з контрастуванням та без;
 2. електроенцефалографію;
 3. електронейроміографію;
 4. УЗД судин шиї (дуплексне сканування внутрішньомозкових, брахіоцефальних артерій та інші):
 5. Люмбальну пункцію.

Лабораторні методи досліджень призначають набагато рідше, більш актуальними є аналізи спинномозкової рідини, які допомагають виявити інфекційні процеси, крововиливи. Для оцінки виразності запалення можуть бути призначені біохімічні, загальні аналізи крові. На підставі даних обстеження лікар ставить остаточний діагноз, який призначає лікування.

Неврологи сучасного медичного центру MedAstrum надають професійну, кваліфіковану допомогу населенню. Лікарі нашої клініки мають великий багаж знань, практичний досвід, щоб виявляти та лікувати неврологічні патології будь-якої стадії, тяжкості. Якщо вам потрібна консультація невролога, зателефонуйте або заповніть заявку на сайті.

Є запитання?

Залиште заявку і ми зв’яжемось з вами!

Відгуки
Дуже вдячна Зеленській ВА за лікування мами! Хороший доктор, рекомендую!