Ми продовжуємо працювати

Спеціалізація напрямку

Гінекологія – велика та багатогранна галузь медицини, вона має безліч нюансів та тонкощів у діагностиці та терапії. Головними завданнями лікаря-гінеколога є виявлення, лікування та профілактика патологій жіночої статевої сфери, щоб зберегти чи відновити нормальне функціонування репродуктивних органів.

У яких випадках слід звернутися до гінеколога

За консультацією до фахівця необхідно звернутися за наступними скаргами:

 • порушення менструального циклу;
 • біль різного характеру внизу живота, кровотечі, які пов'язані з менструацією;
 • неприємні відчуття при статевому контакті;
 • гнійні, слизові, сирні виділення з піхви;
 • проблеми із зачаттям дитини;
 • свербіж, висипання, почервоніння в області зовнішніх статевих органів;
 • поява новоутворень у галузі геніталій;
 • печіння при сечовипусканні;
 • зниження лібідо.

Крім зазначених скарг, консультація фахівця може знадобитися для підбору методу контрацепції, під час підготовки до зачаття, появі перших ознак клімаксу. Лікар приватної гінекології у Харкові проконсультує з будь-яких питань, пов'язаних із профілактикою захворювань, сексуальним життям, плануванням чи перериванням вагітності.

Які захворювання виявляє гінеколог

До компетенції лікаря-гінеколога входять діагностика та лікування величезної кількості захворювань органів жіночої репродуктивної системи. Найчастіші з них:

 • інфекції, що передаються статевим шляхом – трихомоніаз, хламідіоз, мікоплазмоз, кандидоз, генітальний герпес та інші;
 • маткові кровотечі;
 • патології запального характеру – вагініт, цервіцит, ендометрит, кольпіт та інші;
 • патології розвитку органів у вигляді непрохідності труб, спайкових процесів;
 • доброякісні, злоякісні новоутворення – рак піхви, шийки, тіла матки, вульви, кісти яєчників та інші;
 • опущення, випадання статевих органів;
 • ряд патологій, пов'язаних із гормональними порушеннями.

Це далеко не повний список патологій, які виявляють гінекологи, але є те, що поєднує всі патології – лікувати їх простіше та легше на ранніх стадіях розвитку. Частину захворювань можна встановити вже на первинній консультації гінеколога, а для інших потрібна комплексна діагностика.

Як відбувається огляд

Прийом у гінеколога у Харкові починає з вислуховування скарг, збору анамнезу. Лікар з'ясовує, що турбує пацієнтку, коли з'явилися симптоми, уточнює дату останньої менструації, її тривалість, регулярність, вагітності і як вони протікали. Гінеколог з'ясовує також наявність хронічних захворювань, схильність до гінекологічних патологій.

Далі переходить до огляду на гінекологічному кріслі. Це важливе дослідження обов'язково проводять як для профілактики, так і для діагностики. Під час огляду оцінюють стан усіх органів аногенітальної області, потім переходять до вивчення внутрішньої частини піхви. Загалом гінекологічний огляд дає інформацію про стан:

 • зовнішніх, внутрішніх статевих губ;
 • матки;
 • маткових труб;
 • яєчниках;
 • піхви.

При виявленні патологічних виділень обов'язково беруть мазки на аналіз, щоб виявити патогенну мікрофлору і визначити захворювання.

Усі маніпуляції відбуваються максимально акуратно, щоб не доставляти жінці дискомфорту. Після гінекологічного огляду при необхідності призначають додаткове обстеження, яке може включати:

 • УЗД органів малого тазу;
 • кольпоскопію;
 • гістероскопію;
 • комп'ютерну томографію;
 • біопсію та інші.

Після встановлення остаточного діагнозу пацієнтці призначають необхідне лікування, день для повторного прийому, щоб проконтролювати результати терапії.

Підготовка до огляду

Жодної складної підготовки для відвідування гінеколога у Харкові не потрібно. За день до прийому потрібно відмовитись від статевих контактів, напередодні прийняти душ, але не проводити спринцювання, не використовувати вагінальні свічки.

Краще приходити огляд через 2-3 дні після закінчення менструації, але за наявності виражених симптомів, що турбують жінку, прийти на консультацію до лікаря-гінеколога потрібно незалежно від дня циклу.

Важливість профілактичних оглядів

Фахівці в галузі збереження жіночого здоров'я не втомлюються твердити, що профілактичні огляди – найкращий спосіб запобігти розвитку захворювань. Вони мають увійти до звички кожної жінки, тому що багато патологій на ранніх стадіях можуть протікати безсимптомно. Спостерігатись у гінеколога потрібно, навіть якщо нічого не турбує, починаючи з 14-річного віку.

Регулярні огляди дозволять своєчасно виявляти захворювання, призначати лікування та уникати розвитку ускладнень. Багато патологій на ранніх стадіях легко піддаються медикаментозній терапії, яка найчастіше неефективна в запущених випадках, де вже може знадобитися оперативне лікування.

Починаючи з віку 21 рік, рекомендовано 1 раз на рік здавати мазок на онкоцитологію, щоб визначити, чи входить пацієнтка до групи ризику по онкологічним захворюванням. Рекомендовано здавати аналіз на ВПЛ – це поширена інфекція, яка дуже довго може не давати себе знати, але в майбутньому спровокувати патології репродуктивних органів.

Лікування гінекологічних захворювань

Методи лікування залежать від виду патології, її стадії, наявності ускладнень та інших нюансів. Сучасна гінекологія має у своєму розпорядженні великі можливості щодо лікування різних патологічних станів.

Консервативне лікування має на увазі призначення гормональних, протизапальних та інших груп препаратів у вигляді свічок, таблеток, розчинів тощо. На додаток можуть бути призначені фізіотерапевтичні методи. У хірургічному лікуванні використовують мінімально інвазивні методики, щоб забезпечити швидке відновлення.

Гінекологія у Харкові надає повний спектр медичних послуг для збереження жіночого здоров'я. Лікарі медичного центру MedAstrum проводять діагностику, лікування захворювань із використанням сучасних, унікальних методик, передового обладнання. Ми дбаємо про комфорт перебування в нашій клініці, уважно ставимося до пацієнтів, щоб вони не відчували дискомфорту та могли поділитися своїми проблемами.

Щоб записатись на прийом до гінеколога, отримати детальну інформацію про послуги, зателефонуйте або замовте зворотний дзвінок. Ціна консультації гінеколога у Харкові вказана на сайті у відповідному розділі.

Гинеколог Харьков

Працюємо злагодженою командою висококваліфікованих спеціалістів

Використовуємо сучасне обладнання та технології задля кращого результату

Керуємось міжнародними доказовими протоколами лікування

Детально пояснюємо та відповідаємо на будь-які ваші запитання

Безперервно навчаємось новому та вдосконалюємось

Операції виконуємо, коли вони дійсно потрібні

Популяризуємо профілактику жіночих захворювань

Призначаємо тільки необхідні дослідження та лікування

Є запитання?

Залиште заявку і ми зв’яжемось з вами!

Відгуки
Величезне спасибі за прийом, розуміння! Все чудово! Браво! Величезне спасибі лікаря Пилипенко Наталії Сергіївні!
Команда фахівців
MedAstrum — це насамперед люди!
Зображення профілю pylypenko
Пилипенко Наталя Сергіївна
Гінекологія
Естетична гінекологія
Заявка на прийом
Зображення профілю yakovleva
Яковлева Олена Олександрівна
Гінекологія
УЗД (Ультразвукова діагностика)
Заявка на прийом
Зображення профілю Dmitraschuk-Giz
Дмитращук-Гиз Елена Петровна
Заявка на прийом
Зображення профілю plehova_olesya_oleksasndrivna
Плєхова Олеся Олександрівна
Гінекологія
Естетична гінекологія
УЗД (Ультразвукова діагностика)
Заявка на прийом